domy

Kupno czy budowa domu?

Decydując się na usamodzielnienie i niezależność, jednym z bardziej interesujących rozwiązań, które warto rozważyć może być budowa własnego domu. Koszty, różnicowane przez lokalizację, mogą być niższe, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w ścisłym centrum większego miasta.

Czytaj dalej

Różne wybory klientów agencji nieruchomości

Najbliższy rok przyniesie istotne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Nowa Rekomendacja S i ustawa deweloperska racze nie wpłyną pozytywnie na polepszenie kondycji rynku nieruchomości. Które mieszkania czy domy na sprzedaż będą wybierane przez kupujących w najbliższym czasie?
Czytaj dalej

Trendy na rynku sprzedaży domów

Od niedawna na rynku domów na sprzedaż widać oznaki krachu. Nie jest to optymistyczna wiadomość dla firm pośredniczących i osób, które planują w krótkim czasie i korzystnie wystawić nieruchomość. Jest to za to fantastyczna wiadomość dla każdego, kto chce znaleźć domek w ultra okazyjnej cenie!

Czytaj dalej

Czy to czas, by kupić mieszkanie?

Od końca minionego roku ceny powierzchni mieszkalnych maleją. Specjaliści prognozują, że ten trend zachowa się przez dłuższy okres, bardzo możliwe, że aż do 2013 roku. Podobnie prezentuje się ta kwestia na rynku willowym. Tam silny spadek nastąpił parę miesięcy temu i obserwujemy go teraz. Czy mamy w takim razie idealny czas, by kupić sobie własne M? Wygląda na to, że tak, ale może powinno się jeszcze się wstrzymać, by natrafić na opłacalniejsze okazje. Za kilka miesięcy wciąż malejąca sprzedaż mieszkań może spowodować powtarzające się obniżki cen.

Czytaj dalej

Domy na warszawskim rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości jest trudny. Pośrednictwo obrotu nieruchomościami to bardzo ciężka praca. Zakup domu czy mieszkania to zazwyczaj decyzja na całe życie, zatem klienci pośredników są bardzo wymagający. Z drugiej strony sprzedawcy nieruchomości chcą otrzymać za nią jak najwyższą cenę.
Czytaj dalej

Jak znaleźć lokum w Warszawie?

Duża ilość Polaków jest zainteresowanych przeprowadzką do stolicy. Młodzi ludzie czują potrzebę, aby wyjechać tam na studia, natomiast ci odrobinę starsi pragną tam szukać lepszego życia. To jak najbardziej uzasadnione, ponieważ w jakim miejscu miała by być najlepsza sytuacja gospodarcza, jak nie właśnie w Warszawie. Ponadto jest tam niemało bardzo dobrych uczelni, takich jak Uniwersytet Warszawski oraz Akademia Medyczna, jak i również wiele miejsc, w których możemy ukończyć istotne praktyki i rozpocząć karierę zawodową. Nie ma wątpliwości, że jest to miasto stawiające wymagania, w którym trzeba się przygotować na duże tępo życia i wyczerpującą pracę, aby się wybić, jednakże przynajmniej daje taką możliwość.

Czytaj dalej

Kto planuje przeniesienie do Krakowa w 2013 roku?

Mimo wygórowanych cen Kraków nadal jest celem wyjazdów Polaków po studiach. Miasto nadal bardzo wyróżnia się na tle pozostałych miast polski (ma się rozumieć, w pozytywnym tego słowa znaczeniu!) pod kątem pracy i ilości ścieżek rozwoju zawodowego. Umiejscowienie tam międzynarodowych korporacji daje sporo miejsc pewnej pracy, dla ludzi nie tylko z branży informatycznej, jak również i dla tych z wykształceniem mniej technicznym – np. rewidentów czy ekonomistów.
Czytaj dalej